Są takie chwile w życiu człowieka, o których może porozmawiać tylko z królikami…

…albo może udać się w „Podróż na Wielką Górę”, następnie wrócić i udać się na nią drugi raz…,

a to wszystko po to, żeby przestać być uważaną za „Księżniczkę Mimozę”, tylko uzyskać fachową pomoc w potrzebie. Bo KSIĄŻKI NAPRAWDĘ DAJĄ MOC!

17 listopada 2023 roku w Holu Szafera odbyło się uroczyste przekazanie naszej szkole „BIBLIOTECZKI MOCY” od założycielki Wydawnictwa Wrażlive.

Pani Anna Machacz, bo o niej mowa,  jest architektką edukacji, pedagożką, trenerką i animatorką. Od wielu lat organizuje projekty edukacyjne i kulturowe, skierowane zarówno do dzieci, jak i dorosłych, w tym nauczycieli. Jak to robi? Pisze i wydaje książki, które pomagają przetrwać trudne chwile w życiu. O tym jak ważne i jak trudne są to chwile, opowiadała nam na spotkaniu.

Nie da się słowami oddać atmosfery spotkania, ale wiem, że zaowocowało ono kolejnymi, co tylko świadczy o wielkiej potrzebie zarówno takich spotkań, jak i konieczności tworzenia takiego typu literatury. Książki Wydawnictwa zyskały znak jakości Polskiego Towarzystwa Biblioterapeutycznego, a tam naprawdę wysoko stawia się poprzeczkę.

Jak sama o sobie mówiła lubi pisać, ale też kocha pisać w duetach. Tak właśnie powstały „Podróże pościelotem”, z Magdaleną Krzysik i „Podróż na Wielką Górę. Bajka filozoficzna” z Rafałem Mazurem.

Przez wiele lat pracowała dla Teatru Groteska w Krakowie, przygotowując między innymi najbardziej smoczą imprezę w Polsce, czyli Wielką Paradę Smoków. Po teatrze przyszedł czas na kino, dzięki któremu odbyła wycieczki w głąb Ziemi, poleciała w Kosmos i zgłębiła tajemnice przyrody, wprowadzając na ekrany kin IMAX trójwymiarowe filmy. Te doświadczenia jak i setki warsztatów, stosy zapisanych kartek papieru, ekscytujące spotkania z niezwykłymi ludźmi, podróże, w tym również te, do swojego wnętrza, pozwoliły na podjęcie decyzji o założeniu firmy Cel Edu oraz Wydawnictwa Wrażlivego.

W spotkaniu brali udział dyrektorzy, psycholodzy, pedagodzy, bibliotekarze, nauczyciele współorganizujący kształcenie oraz przedstawiciele samorządu uczniowskiego. Wspólnie uznaliśmy, że podarowane książki, po zarejestrowaniu ich w szkolnej bibliotece,  powinny znaleźć się w gabinecie pedagogów. Tam też ich szukajcie.

Jeśli jednak ktoś chciałby samodzielnie poszukać odpowiedzi na różne nurtujące go pytania, to zapraszamy do naszej biblioteki. Tam, na regale z „Książkami Pocieszajkami” można spróbować  je odnaleźć…