Wzięliśmy udział w naszym pierwszym międzynarodowym projekcie plastyczno-językowym! Zaangażowało się aż 71 uczniów i uczennic, 2 anglistki i panie z biblioteki. Na lekcjach angielskiego w listopadzie nudy nie było!

Brytyjska pisarka Holly Webb, autorka popularnych i uwielbianych przez dzieci opowiadań o przygodach zwierzątek domowych i ich małych opiekunów, zaprosiła dzieci z całego świata do pisania do niej listów.  My też z tego zaproszenia chętnie skorzystaliśmy!

Klasa 2c odwiedziła szkolną bibliotekę i zapoznała się z twórczością autorki. Każdy z nas miał okazję narysować bohatera jakiejś opowieści. Może w przyszłości będziemy ilustrować książki? Albo pisać opowieści po angielsku? Już przecież potrafimy świetnie nazwać zwierzątka po angielsku: kitten, puppy, hamster, piglet (kotek, szczeniaczek, chomik, prosiaczek). Umiemy też napisać po angielsku list do naszej ulubionej pisarki.

Klasy 3a i 3c zapoznały się dokładnie z opowiadaniem „Little Puppy Lost” czytanym przez samą autorkę. Odpowiedzieliśmy na pytania do historyjki i narysowaliśmy postacie z jej bajek. Była to też okazja do powtórzenia nazw części ciała zwierząt: tail, fur, teeth, whiskers, paws  (ogon, futerko, zęby, wibrysy, łapy).  Następnie w małych lub większych zespołach, przy pomocy interaktywnych słowników on-line, sami napisaliśmy do niej listy, w których dziękujemy Pani Webb za jej opowiadania i prosimy o nowe przygody ze zwierzętami, które kochamy: horse, guinea pig (koń, świnka morska).

Potem już tylko skanowanie i wysłanie listu. Wygląda na to, że na Święta pani Holly Webb dostanie z naszej szkoły w prezencie piękny, kolorowy i bardzo długi list! Z niecierpliwością czekamy na odpowiedź!