Drodzy Uczniowie! Szanowni Państwo!

W imieniu p. Joanny Rutkowskiej prosimy o wsparcie zbiórki karmy dla psów i kotów z Ukrainy. Przekazujemy list-prośbę. Akcja będzie przeprowadzona w naszej Szkole w dniach 1- 7.02.2024r. Przyniesione produkty należy składać do przygotowanych pudeł, które będą leżały przy głównym wejściu do szatni.

                                                                                                       Zespół Wolontariatu na 162

Szanowni Państwo,

Organizuję zbiórkę karmy dla ponad 3000 psów ze schroniska. Potrzeba jest absolutnie każda ilość. Bardzo przydałyby się legowiska, koce, obroże, smycze oraz miski. Są to psy, które żyją teraz w trudnych warunkach w schronisku na Ukrainie. Zwierzęta trafiły tam, ponieważ właściciele nie mogli ich zabrać ze sobą podczas wyjazdu z terenów Ukrainy przy napaści zbrojnej lub zmuszeni byli oddać psy, bo nie stać było ich na utrzymanie, gdy stracili dorobek życia. W azylu znajdują się też psy, które zostały ranne (trafione pociskami, przywalone gruzami, potrącone przy ucieczce itp.). Tu w azylu wolontariusze radzą sobie jak mogą. W wielkim garnku łączą karmę z kaszą czy ryżem, tym co mają, żeby jedzenia było więcej. Żeby każdy psiak mógł dostać swoją miskę.

Wiele z tych psiaków, jest już doświadczona wojną. Choć niektóre rany się zagoiły, to utracone łapy nie odrosną. Ale one żyją i czekają na dom, na kogoś kto je pokocha. Mimo ciągłego zagrożenia, dźwięku wybuchu od czasu do czasu, czy ciągłych alarmów przeciwlotniczych.

Zwracam się z ogromną prośbą o przynoszenie nawet jednej małej puszki karmy, bo potrzeby są ogromne. O ile ludzie są w stanie sobie poradzić, to te zwierzęta są bezradne. Z końcem lutego wraz z wolontariuszami pojadę na Ukrainę i wszystkie dary przekażę do schroniska.

Można też wpłacać drobne datki na leczenie weterynaryjne rannych psów.

https://zrzutka.pl/9h8hfc

Już teraz dziękuję za każdy dar serca.

Szczegółowe informację przekażę również telefonicznie 886252431.

Istnieje możliwość zabrania większej ilości zebranych rzeczy od darczyńców po wcześniejszym umówieniu odbioru.

Miejsce, gdzie można zwozić rzeczy to:

TCF HUB. DOMOWE JEDZENIE. Ti Amo Pizza
os. Zielone 9
31-968 Kraków

W godzinach:

  • poniedziałek od 12 do 16,
  • wtorek- piątek od 12 do 20
  • w weekend od 15 do 20.