Na lekcjach języka angielskiego Wielkanoc oznacza wizytę gościa z długimi uszami 🙂 Uczniowie klasy 2b dobrze wiedzą, jak przekonać do siebie króliczka wielkanocnego. Dzieci zostawiły dla niego pyszne marchewki i rysunki symboli Świąt. Marchewki zniknęły a Easter Bunny zostawił po sobie różowe ślady łap i czekoladowe jajeczka, które oczywiście ukrył w sali. Wyruszyliśmy na polowanie na jajeczka i Easter Egg Hunt zakończyło się sukcesem: koszyczkiem pełnym słodkości! Króliczek odwiedził  również pierwszoklasistów: 1a i 1e też została obdarowana łakociami.

Na naszych lekcjach poznawaliśmy świąteczne zwyczaje krajów anglojęzycznych oraz utrwalaliśmy nazwy najważniejszych symboli Easter jak zwykle świetnie się przy tym bawiąc. A w ramach  ogólnopolskiego projektu „Easter Greetings”: wykonaliśmy kartki łączące symbole Wielkanocy z symbolami naszego regionu. Happy Easter!

P.S. W tym roku Prima Aprilis wypada w święta, z tej okazji dlatego już teraz uczniowie klasy 3b zamienili się miejscami ze swoją nauczycielką języka angielskiego i prowadzili Angielki na opak”: utrwalaliśmy wiadomości z rozdziału 4 i bawiliśmy się pod czujnym okiem Wiktora, Zuzi, Milany i Zoriany. Wszystkim bardzo podobała się taka odwrócona lekcja 🙂