Dnia 17 kwietnia 2024 r. nastąpiło uroczyste otwarcie „Przystani Szczęścia” w naszej Szkole. Dokonała tego pani dyrektor Dorota Niedośpiał, rozwiązując wstęgę wraz z przewodniczącym klasy 2c, Adamem Kozelą. Gośćmi tego wyjątkowego dla nas dnia były również panie wicedyrektor: p. Renata Szewczyk, p. Beata Litewka oraz p. Agata Kieniewicz, a także pani pedagog Joanna Majerska i pani psycholog Magdalena Lach. Miło nam było również gościć przedstawiciela Rodziców, pana Jędrzeja Trzcińskiego oraz studentów Akademii Wychowania Fizycznego.

To miejsce powstało w ramach projektu miejskiego #Ogarniam życie, którego uczestnikami są uczniowie klasy 2c. To oni podczas warsztatów prowadzonych przez panią pedagog Beatę Michtę i wychowawczynię Katarzynę Hańderek, przygotowali projekty miejsca, w którym czuli by się szczęśliwi i mieli bardzo duży wpływ na to, jak ta przestrzeń teraz wygląda.

Przestrzeń ma służyć relaksacji i wyciszeniu, może też pełnić funkcję terapeutyczną. Są w niej wiszące kokony, w których można się odizolować od otoczenia, słuchając np. relaksującej muzyki. Przygotowany został cały zestaw gier i zabaw, a na ścianie zawisł Emocjonomierz, aby pomóc nauczyć się rozpoznawać emocje i radzić sobie z nimi w trudnych sytuacjach.

Podczas otwarcia Panie Dyrektor wraz z uczniami odkryły cząstkę tego wyjątkowego miejsca: zagrały w grę „Kalejdoskop emocji”, w znaną starszym i młodszym grę w „Kółko i krzyżyk”, a także w kalambury. Dzieci zbudowały też ścieżkę zdrowia, którą od razu też z olbrzymią radością przetestowały. Do rozmowy o emocjach zaangażowali się nawet nasi goście, studenci AWF.

Mamy nadzieję, że „Przystań Szczęścia” będzie służyła całej społeczności naszej Szkoły i przyniesie im tyle radości i pozytywnych emocji, co organizatorom tego miejsca 🙂

Życzymy szczęśliwie spędzonego czasu 🙂

Organizatorzy:
Beata Michta i Katarzyna Hańderek