17 maja 2024 roku z okazji 20 rocznicy wejścia Polski do Unii Europejskiej w naszej szkole SP z OI nr 162 odbył się kolejny Rodzinny Bieg po UE. Celem imprezy była popularyzacja biegów rodzinnych, jako formy aktywnego spędzania czasu, integracja środowiska szkolnego oraz przypomnienie o fakcie przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. W naszej szkole udział wzięło 125 par czyli około 200 osób.  Brawo!!! Każda para, pokonując dystans 500m, dodała swój kilometr i w ten sposób wpłynęła na wynik całej imprezy. Wynikiem danej szkoły jest suma kilometrów pokonanych przez wszystkie pary biorące udział w zawodach, a czas pokonania trasy nie miał znaczenia. Biegały mamy w sandałkach, z dzieckiem na rękach i pchające wózek, a jeden z ojców musiał pokonać dystans 4 razy. Każde dziecko mogło biec 2 razy – z dwójką rodziców/opiekunów, każdy rodzic mógł biec z każdym dzieckiem. Każda para otrzymywała kupon uprawniający do  wzięcia udziały w losowaniu cennych nagród, medal oraz pamiątkowy dyplom. Natomiast po skończonym biegu każdy mógł uzupełnić kalorie jedząc pyszny bigos.

Losowanie nagród w tym wycieczki do DISNEYLANDU pod Paryżem odbędzie się po Finale Biegu Rodzinnego – 25 maja na Błoniach. Współorganizatorem akcji był Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Kraków Wschód.

DZIĘKUJEMY SERDECZNIE ZA WSPANIAŁĄ FREKWENCJĘ I WSPÓLNĄ ZABAWĘ!