Już drugi rok z rzędu mocna reprezentacja klas I-III naszej szkoły odważnie zaśpiewała w Młodzieżowym Domu Kultury “Dom Harcerza” w międzyszkolnym konkursie śpiewania po angielsku “Singing Kids”.

Dzień 23.05.2024 był pełen wrażeń. Nasi soliści i solistki śpiewali m.in. o żółtym cytrynowym drzewie, małym płatku śniegu, czerwonym nosie renifera Rudolfa, mokrym pająku, którego zmył deszcz, czy radosnym wyjściu na mecz (Lemon Tree, Little Snowflake, Rudolf the Rednosed Reindeer, Itsy Bitsy Spider, Take me out to the ball game). Odważnie śpiewaliśmy też, że jesteśmy ‘the Greatest’, czyli najwspanialsi, i że nie będziemy chować swojego prawdziwego ja, czyli rockową piosenkę ‘This is me’. W konkursie zespołów zaś zaprezentowaliśmy piłkarsko-muzyczno-taneczne show do utworu ‘Waka waka’ Shakiry. Brawo!

Jury miało trudny wybór, ponieważ zgłosiła się rekordowa liczba 187 wykonawczyń i wykonawców, a poziom umiejętności językowych i wokalnych był bardzo wysoki. My mamy dyplomy za udział, pamiątkowe przypinki i bardzo fajne wspomnienia. Wyniki konkursu: https://www.mdk-dh.krakow.pl/konkursy/1375-singing-kids-2024

Najważniejsze, że pogoda oraz pogoda ducha dopisały. Trema poszła w kąt, a na dużej scenie z profesjonalnym nagłośnieniem i oświetleniem bawiliśmy się wspaniale! Do zaśpiewania za rok!