Po raz drugi nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Bajeczni Adwokaci”, która polega na tym, że adwokaci i adwokatki w całej Polsce czytają dzieciom książkę „Leśne przygody Misi Adwokatki, czyli guma do żucia w mrowisku, wysypisko pod hotelikiem i kradzież jeziora”. Autorkami tej opowieści są Ewa Ruszkiewicz (tekst) i Zuzanna Kledzik (ilustracje).

Misia Adwokatka, nowa bohaterka książki stworzonej na zlecenie Naczelnej Rady Adwokackiej i Fundacji Adwokatury, wprowadza dzieci w świat prawa i ekologii. Poprzez ciekawe historie o rozwiązywaniu sporów, ochronie środowiska i dostępie do czystej wody, najmłodsi uczniowie dowiedzieli się o roli prawników, policjantów i strażników leśnych, a także o odpowiedzialności za swoje czyny.

Tym razem w spotkaniu z adwokatami wzięli udział uczniowie klas drugich (kontynuacja po pierwszej edycji) i klas pierwszych.

Po zapoznaniu się z treścią lektury był czas na pytania, które rozwiewały wątpliwości i zachęcały do zgłębiania wiedzy prawniczej.

Odbyły się trzy spotkania z  adw. Eweliną Posłajkoadw. Krystianem Jamróz i z adw. dr Martą Wołoszyn-Juszczyk, którym serdecznie dziękujemy za przybycie.