Ludowe Echa Kurdwanowa, coroczna impreza naszej dzielnicy organizowana przez Międzyszkolny  Ludowy Zespół Pieśni i Tańca „Krakowiak”, nie może się odbyć bez naszej szkoły. Byliśmy obecni aktywnie i kolorowo, z bogatą ofertą warsztatów i zajęć rękodzielniczych.

Na naszym stoisku można było porozmawiać o emocjach wykonując swój termometr emocji w kilku językach obcych, których uczymy w naszej szkole: niemieckim, angielskim i włoskim.  Popularnością cieszyło się też  samodzielne zaplatanie pierścionków z drucików kreatywnych czy przemienianie się w ulubioną postać dzięki malowaniu twarzy. Chętni mogli również pomalować farbami drewniane serca, motyle lub zaprojektować rakiety kosmiczne czy stworzyć breloczek. Każdy odchodził uśmiechnięty mając dłonie pełne kolorowych wytworów własnej pracy  i często brakowało rąk, by jeszcze chwycić balonikowego zwierzaka w nagrodę.

Mamy dużo powodów do radości. Po pierwsze, wraz z nauczycielami pracowali na stoisku rodzice oraz wolontariuszki, czyli uczennice SP 162 – bardzo Wam dziękujemy, za to, że razem tworzymy super zgrany zespół! Po drugie, nasze uczennice i nasi uczniowie wspaniale tańczyli i śpiewali wraz z Krakowiakiem występując na scenie – brawo! Co więcej, z dumą musimy stwierdzić, że stoisko SPzOI 162 było miejscem najbardziej obleganym przez piknikowych gości. Zapraszamy za rok do wspólnej zabawy!