W tym roku Europejski Dzień Języków Obcych wypadł w sobotę, w naszej szkole obchodziliśmy go w poniedziałek. Hasło tegorocznego dnia to

Dlaczego warto uczyć się języków obcych?

Dzieci zastanawiały się nad tym pytaniem. Było wiele odpowiedzi, niektórzy uczniowie już teraz myślą o tym, że w przyszłości będą chcieli pracować zagranicą. Powstało wiele plakatów z rysunkami i zwrotami w wielu językach obcych. Nauczyciele urządzili wystawę  na gazetce klas I-III „English Corner”.

Uczniowie poznawali powitania w różnych językach. Z prezentacją multimedialną bawili się w odgadywanie, z jakich krajów pochodziły dane powitania.

Uczniowie klas trzecich poznali również nazwy krajów i narodowości,  a później utrwalali je podczas lekcji z własnoręcznie wykonaną grą „Bingo!

Dzieci z kilku klas poznały alfabet państw, przy okazji utrwalając kolejność liter w angielskim alfabecie. Śpiewały piosenkę o powitaniach w różnych językach oraz dopasowywały powitania, nazwy państw i flagi. Brały udział w quizie na temat flag na tablicy interaktywnej oraz rozwiązywały inne zadania na kartach pracy.

(ED)