Październik w klasie 2c wypełniony był po brzegi różnymi działaniami. Większość z nich miała wspólny mianownik – współpraca… międzynarodowa. I w ten właśnie sposób zaangażowaliśmy się w projekt eTwinningowy „The Magical World of My Paintbrush”. Projekt ten ma na celu rozwijanie kreatywności dzieci oraz swobodnego patrzenia na wytwory swojej pracy. Uczy pozytywnego wykorzystania wolnego czasu, a także poszerza wiedzę na temat malarzy.

Zaczęliśmy od przedstawienia się naszym współpartnerom z Turcji, Macedonii, Chorwacji, Azerbejdżanu, Hiszpanii, Łotwy oraz Rumunii. Na wspólnej tablicy zamieściliśmy nasze zdjęcia, informacje o naszych szkołach i miastach. Podczas zajęć komputerowych przypomnieliśmy sobie zasady bezpiecznego poruszania się po internecie. A następnie wszyscy uczniowie oraz nauczyciele wypełnili ankietę „PreTest” na rozpoczęcie projektu. Wzięliśmy też udział w CodeWeek, co sprawiło nam dużą przyjemność. Poznaliśmy też nowe narzędzie TIK – Voki, w którym przygotowaliśmy nasze awatary. Dzięki Kasi i Dawidowi, którzy użyczyli im swoich głosów, nasze awatary przemówiły po angielsku :).

Pierwszym plastycznym zadaniem projektowym było przygotowanie logo i plakatu dla naszego projektu. Ze wszystkich przygotowanych prac, w drodze głosowania, wybraliśmy najlepsze prace, które stały się znakiem rozpoznawczym projektu „The Magical World of My Paintbrush”. Wygrały prace przygotowane przez kolegów z Turcji z Gümüşhane Kelkit Cumhuriyet Primary school I oraz Sarıt Primary School. Serdecznie gratulujemy!

Już nie możemy się doczekać, co przyniesie ze sobą listopad 🙂