Pomimo pandemii, z zachowaniem reżimu sanitarnego uczniowie klasy 1c starają się ciekawie i aktywnie spędzać czas w szkole.

Dzieci kochają zabawy na śniegu i wszelkie aktywności na powietrzu. Dlatego często zajęcia wychowania fizycznego spędzają na boisku szkolnym oraz placu zabaw.

11 lutego uczniowie  obchodzili Tłusty Czwartek. Dzieciaki otrzymały pyszne i pachnące pączki, a przy tej okazji wychowawca klasy opowiedział o tradycji związanej właśnie z Tłustym Czwartkiem (czyli ostatnim czwartkiem przed Wielkim Postem) oraz o sposobie wypiekania tradycyjnych „brązowych kulek”. Istnieje przesąd, że kto nie zje tego dnia choćby jednego pączka, temu nie będzie się wiodło w nadchodzącym roku. Trzeba przyznać, że apetyt dopisywał większości naszych dzieciaków i pączki znikały z tacy w ekspresowym tempie.

Nauka to nie tylko praca z podręcznikiem i ćwiczeniami ale również poszukiwanie nowych rozwiązań i zbieranie dodatkowych materiałów. Dzieci po raz pierwszy mogły stworzyć swoje zimowe lapbooki. Zalet robienia tematycznych teczek jest wiele. Jest to wspaniały sposób na naukę, powstają z nich książki tematyczne, do których zawsze można sięgnąć. Matematyka staje się łatwiejsza kiedy przewodnikiem po kodach jest mały MIND. Robot nie tylko uczy ale powoduje, że matematyka staje się ciekawsza i prostsza.

8 lutego, już od rana w sali 56b pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek, można było spotkać wróżki, królewny, motylki oraz rycerzy. Dzieci świetnie bawiły się, a prowadząca Pani Agnieszka uatrakcyjniła czas różnymi zabawami i konkursami. Muzyka porwała wszystkich do tańca w rytm samby i  walczyka. W trakcie karnawałowych szaleństw był czas na soczek oraz słodką przekąskę, jak również na pamiątkowe zdjęcie. Było bardzo wesoło, a uśmiech nie znikał z twarzy dzieci. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości i dostarczyła wielu emocji.

W ramach edukacji plastycznej uczniowie poznawali życiorys i twórczość Stanisława Lema, jednego z najpoczytniejszych pisarzy science-fiction, którego twórczość zaliczana jest do kanonu światowej literatury. Na podstawie zdjęć ilustratora książek, grafika Daniela Mroza dzieci wykonały swoje prace wykorzystując jedynie czarny pisak i swoją wyobraźnię.