Jak już wspominaliśmy jakiś czas temu, rok 2021 został ogłoszony przez polski Sejm Rokiem Stanisława Lema. W naszej Szkole, pomimo pandemii, nie zapominamy o obchodach urodzinowych pisarza i staramy się o nim przypominać na każdym kroku.

Podczas warsztatów plastycznych prowadzonych przez panią Marię Śmiglę uczniowie klas młodszych 2c i 1c miały okazję po raz kolejny tworzyć roboty na miarę bohaterów książek Stanisława Lema. Tym razem w nowej, ekologicznej odsłonie. W ruch poszły śrubki, druciki, sreberka i wiele innych przedmiotów, które już dzięki robotom tworzonym przez dzieci zyskały drugie życie. Powstały niesamowite prace, a kreatywności dzieciom możemy tylko pozazdrościć:)

Zapraszamy również na naszą stronę, założoną specjalnie na obchody Roku Lema. Znajdziemy tam kilka słów o Stanisławie Lemie, prace naszych uczniów, ale także informacje o ciekawych wydarzeniach, które mają miejsce w całej Polsce z okazji 100. rocznicy urodzin pisarza.

„100. rocznica urodzin Stanisława Lema / 100th anniversary of the birth of Stanisław Lem” – kliknij tutaj