Zachęcamy do wzięcia udziału w bieżącej edycji Budżetu Obywatelskiego Miasta Krakowa oraz do głosowania na projekt nr 43 w ramach budżetu dzielnicowego Dzielnicy XI: „Klasa czterech żywiołów – Ogród sensoryczny”.

Szczegółowa informacja na temat projektu znajduje się na stronie: budzet.krakow.pl/projekty2021/3757-klasa_czterech_zywiolow_-_ogrod_sensoryczny.html

Jak i gdzie głosować?

Już od 1 do 10 października każdy, nawet NAJMŁODSZY mieszkaniec Krakowa, mieszkający w dzielnicy XI będzie mógł oddać swój głos i sprawić, że w naszej szkole pojawi się Ogród sensoryczny! Głosować można na sześć różnych projektów, w tym trzy głosy na te o charakterze dzielnicowym (w dzielnicy swojego zamieszkania) i trzy głosy na zadania o charakterze ogólnomiejskim. Najwyżej oceniony przez głosującego projekt otrzymuje 3 punkty, a najniżej 1 punkt. Zagłosować będzie można albo w punkcie, albo elektronicznie.

Aby zagłosować online, trzeba wejść na stronę budzet.krakow.pl i zarejestrować się podając swoje imię i nazwisko, adres zamieszkania, numer PESEL, a dla osób, które go nie mają, datę urodzenia i płeć, numer telefonu komórkowego oraz numer i nazwę dzielnicy zgodnie z adresem zamieszkania. Głosowanie za pośrednictwem platformy wiąże się z koniecznością potwierdzenia założenia konta poprzez SMS. Raz założone konto jest aktywne w kolejnych edycjach BO. Głosować mogą też dzieci i młodzież.

Aby oddać głos w punkcie do głosowania, należy mieć przy sobie dokument tożsamości. Lista punktów, w których można oddać głos, zostanie również opublikowana na stronie budzet.krakow.pl.

Projekty, które będą realizowane w ramach budżetu obywatelskiego, poznamy pod koniec października.