W 30. rocznicę utworzenia 18 samorządowych dzielnic Krakowa, Muzeum Miasta Krakowa we współpracy z Kancelarią Rady Miasta Krakowa ogłosiło konkurs pt. „Kraków w naszych rękach”, w którym biorą udział przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły.

Konkurs ma na celu między innymi wzmocnienie świadomości obywatelskiej krakowskiej młodzieży oraz utrwalanie poczucia odpowiedzialności za swoje otoczenie.

Podczas zorganizowanych 19 października w Muzeum Miasta Krakowa wykładów, uczestnicy mieli okazję wysłuchać ciekawych prelekcji poświęconych dziejom krakowskiej samorządności od czasów średniowiecznych oraz zapoznać się z zasadami przygotowywania własnego projektu Budżetu Obywatelskiego.

Nieco ponad tydzień później, 28 października, przedstawiciele naszej szkoły wzięli udział w warsztatach, podczas których sami przygotowywali propozycję projektu do Budżetu Obywatelskiego, wcielając się w rolę Seniorów. Zadanie polegało na tym, by spojrzeć na otaczającą nas rzeczywistość oczami ludzi starszych i przygotować propozycję projektu, który odpowiadałby na ich potrzeby. Wybór padł na Klub Bingo!

Wszyscy bawili się świetnie, prezentując swój projekt!

Teraz przed uczestnikami najtrudniejsze zadanie – przygotowanie pracy konkursowej, dotyczącej projektu Budżetu Obywatelskiego. Czas na to mają do 24 listopada.

Trzymamy za nich kciuki!