24 lutego Rosja zaatakowała Ukrainę. Rosyjskie wojska przekroczyły granicę lądową z Ukrainą. Rosyjskie siły rozpoczęły atak na ukraińskie miasta i obiekty w całym kraju. Brutalna wojna zmusiła do opuszczenia miejsca zamieszkania już setki tysięcy ludzi, którzy zostawili swoich bliskich, dorobek całego życia. Wojna dzieje się bardzo blisko nas!

Drodzy Rodzice, Uczniowie i Nauczyciele, musimy zrobić wszystko, co w naszej mocy, żeby pomóc obywatelom Ukrainy. Musimy być solidarni w obliczu ludzkiego cierpienia. Postarajmy się realnie włączyć w pomoc.

Od 1 marca do 8 marca 2022r. organizujemy w naszej szkole pierwszą  zbiórkę. Wszystkie rzeczy zostaną  przekazane do Polskiego Czerwonego Krzyża.

Potrzebne są: koce, śpiwory, środki pielęgnacyjne i higieniczne, środki myjące do ciała, pasty do zębów, szczoteczki do zębów, szczotki do włosów, bielizna damska, bielizna męska, bielizna dziecięca, podpaski, pieluchy dziecięce, pieluchy dla dorosłych, ręczniki papierowe, środki antyseptyczne/spirytus, maseczki wielorazowe.

Niepsująca się żywność: produkty żywnościowe nadające się do szybkiego przygotowania, o długiej dacie przydatności do spożycia m.in. makarony, kaszę, ryż, dżemy i konserwy, batony energetyczne, suszone owoce, orzechy, żywność puszkowana, płatki błyskawiczne oraz zapałki, baterie, zapalniczki, świece, zestawy medyczne.

Dary można zostawić na portierni lub przynieść do klasy.