Drodzy Rodzice, Uczniowie i Nauczyciele!

Od 24 lutego u naszych wschodnich sąsiadów toczona jest regularna wojna. Ludność Ukrainy musiała podjąć nierówną walkę z rosyjskimi wojskami. W ciągu jednego dnia zmieniło się wszystko. Niektórzy stracili bliskich, dom, schronienie. Musieli podjąć trudną decyzję o wyjeździe, rozłące i próbować zmieścić całe życie w walizce. Społeczność naszej szkoły już Im pomaga! We wtorek odjechał do Lwowa pierwszy transport z zebranymi darami. To nie koniec, bo wojna jeszcze trwa i potrzeby są duże. Prosimy, przyłączcie się do zbiórki!

Dodatkowo z inicjatywy uczennic z klasy 2a Leny Nowak i Aleksandry Gryz organizujemy zbiórkę karmy dla zwierząt. Tym razem dla zwierząt w Ukrainie. Zostały tam z dnia na dzień tracąc opiekunów, rodzinę i dach nad głową. Uchodźcy nie wiedzą o tym, że mogą zabrać je z sobą. Często decydują się zostawić psa czy kota, z uwagi na brak transportu czy paliwa – dlatego potrzebne jest nasze wsparcie.

Najbardziej brakuje karmy, która powinna być lepszej jakości. Najlepiej jakby była pakowana w mniejsze opakowania. Potrzebne są również klatki do transportu.

Zbiórka karmy odbędzie się w dniach 7-14 marca 2022r.