W poniedziałek, 13 czerwca, naszą szkołę odwiedził wyjątkowy gość – Rafał Komarewicz, Przewodniczący Rady Miasta Krakowa. Jego wizyta związana była z realizacją projektu na Szkolny Budżet Obywatelski – chciał sprawdzić, w jaki sposób wydatkowaliśmy pieniądze pozyskane dzięki udziałowi w konkursie na promocję tej inicjatywy.

Naszemu Gościowi zaprezentowaliśmy patio, które zmieniło się nie do poznania – dzięki wygodnym stolikom i ławkom możemy w ciepłe dni uczestniczyć w lekcjach na świeżym powietrzu, a leżaki i sprzęt sportowy zapewniają nam relaks podczas przerw.

Pochwaliliśmy się także naszą siłownią na szkolnym boisku oraz zieloną ścianą w kąciku Szaferka, nad którą prace wciąż trwają, a pomagają w nich aktywnie młodsi uczniowie.

Podczas rozmowy z panią dyrektor Dorotą Niedośpiał Przewodniczący Rady Miasta podkreślał, jak ważna jest samorządność i promowanie tej idei także wśród najmłodszych mieszkańców Krakowa. Tylko wspólnymi siłami i dzięki działaniu możemy sprawić, że nasze miasto będzie jeszcze piękniejsze i będzie nam się w nim dobrze żyło.

Mamy nadzieję, że panu Komarewiczowi podobała się wizyta w naszej szkole.