6 czerwca 2022 r. po raz pierwszy w naszej szkole odbył się Dzień Chemika.

Święto to zostało ustanowione przez Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Przemysłu Chemicznego. Jego celem jest m.in. docenienie chemików z całej Polski.

Tego dnia naszą szkołę odwiedził twórca układu okresowego – Dmitrij Mendelejew w towarzystwie Marii Skłodowskiej- Curie ? Celem ich wizyty było sprawdzenie  znajomości symboli pierwiastków chemicznych uczniów oraz nauczycieli. Wszyscy pytani wykazali się znajomością najpowszechniejszych symboli pierwiastków, choć od ich nauki minęło czasem kilkanaście lat…

Ponadto w ramach obchodów w naszej szkole został  zorganizowany konkurs „Nietypowy układ okresowy pierwiastków chemicznych”. Wszystkie przygotowane przez uczniów prace odznaczały się dużą pomysłowością. Trzy najlepsze prace zostały nagrodzone dyplomami oraz nagrodami ?