W holu wejściowym klas młodszych od poniedziałku mamy mural, który wita naszych uczniów kolorami i pozytywnym przesłaniem.

Powstawał przez trzy dni minionego długiego weekendu. Autorem projektu i wykonawcą jest Jerzy Rojkowski, ceniony twórca fotorealistycznych murali przedstawiających często postaci historyczne, ale nie tylko. Od ponad 20 lat maluje murale, projektuje grafiki użytkowe, zajmuje się też malarstwem tradycyjnym i cyfrowym. Aktualnie prowadzi też kanał na YouTube’ie, gdzie uczy ludzi pokonywania przeszkód w sporcie i w życiu.

Jerzy Rojkowski jest autorem między innymi Muralu Silva Rerum – przedstawiającego historię Krakowa od czasów najdawniejszych po współczesność, powstałego z okazji 750-lecia lokacji Krakowa. Namalowany został na murze oporowym Wzgórza Lasoty przy al. Powstańców Śląskich, w pobliżu stacji kolejowej Kraków Krzemionki. W maju 2007 roku był prawdopodobnie największym na świecie muralem historycznym (5 m wysokości i 90 m długości). Został zatwierdzony przez Radę Programową Obchodów Jubileuszu 750-lecia Lokacji Krakowa oraz zaopiniowany przez Muzeum Historyczne Miasta Krakowa. Inny historyczny mural na terenie Krakowa, autorstwa Jerzego Rojkowskiego to „Triumfalna Brama Miasta” wykonany w ramach obchodów 325-lecia Victorii Wiedeńskiej, na wiadukcie przy al. 29 Listopada. Na murze bulwaru Wołyńskiego przy Wiśle jest też ciekawy mural przedstawiający smoka, na którego ciele wyrastają charakterystyczne punkty Krakowa. Mocno wyeksponowana jest również postać Lajkonika. Jerzy Rojkowski jest też autorem muralu przedstawiającego Papieża Świętego Jana Pawła II przy Alei Kijowskiej, róg Nawojki. W internecie można oczywiście znaleźć wiele innych prac, niezwiązanych z historią. Wymieniłam tutaj te miejsca, byście Państwo mijając je niekiedy pomyśleli, że w naszej szkole mamy na ścianie pracę tego uznanego krakowskiego artysty.

W Księdze Pamiątkowej Pan Jerzy napisał, że świetnie było móc bezkarnie sprejować ściany w szkole:)

Sponsorem projektu i wykonania jest RMF MAXX…

Mural pojawił się tuż przed Dniem Patrona Szkoły, co sprawiło, że tegoroczne Święto Szkoły było wyjątkowe.
Postać naszego Patrona, Władysława Szafera, spogląda na skrzydła motyla, które w zamierzeniu są tak umiejscowione, by dzieci mogły sobie robić na ich tle zdjęcia. Takiej okazji przepuścić nie można i pierwsze zdjęcia już powstały. Zachwytom dzieci nie ma końca, a wchodząc do szkoły i patrząc na nowy mural uśmiechają się… i Dzieci… i Dorośli.