16 grudnia 2022 roku w naszej szkole miało miejsce wyjątkowe spotkanie. Naszymi gośćmi byli Pan Stanisław Kmiecik z małżonką. Pan Stanisław urodził się bez rąk ale nie powstrzymało go to przed rozwijaniem swojego talentu i w wieku zaledwie 5 lat zaczął malować nogami. W ciągu trzech spotkań zorganizowanych dla uczniów z naszej szkoły, dzieci mogły dowiedzieć się o trudnościach i wyzwaniach w codziennym życiu malarza. Pani Monika, żona Pana Stanisława w bardzo ciekawy sposób opowiadała o tym, że niepełnosprawność nie stoi na przeszkodzie do rozwijania i kształtowania własnych zainteresowań. Pan Stanisław jest artystą, który zdobywa wiele nagród w konkursach krajowych i międzynarodowych. Należy do Światowego Związku Artystów Malujących Ustami i Nogami oraz Wydawnictwa AMUN. Jego drugą, wielką pasją jest jazda samochodem i udział w rajdach samochodowych. W czasie spotkania Pan Stanisław malował obrazki różnymi technikami malarskimi. Prace te zostały przekazane szkole na pamiątkę tego wyjątkowego spotkania.  Na zakończenie dzieci otrzymały kalendarze i zakładki do książek z pracami p. Stanisława.