26 września wszyscy uczniowie naszej Szkoły świętowali Europejski Dzień Języków. Uczniowie młodszych klas w tym roku bawili się z hasłem „Food around the world”.

Dzieci z klas 1b i 1d układały włoskie potrawy z puzzli, naklejały na papier i kolorowały. Uczniowie 1a i 1e wykonali swoje popisowe pizze a następnie prezentowali je i omawiali składniki.

Ich trochę starsi koledzy z 2a, 2b i 2d puścili wodze fantazji wymyślali nieistniejące kraje: ich nazwy, flagi oraz jedzenie charakterystyczne dla swoich nowopowstałych państw. Uczniowie z 2c rysowali i podpisywali potrawy z 6 krajów.

Dzieci z klas 3a i 3d wykonywały kolaż z materiałów przygotowanych w domu – znalazły się tam potrawy z różnych stron świata. Również uczniowie klasy 3b przygotowali plakat na temat potraw z różnych zakątków świata. Poza tym uczyli się nazw krajów a wszystkie nazwy utrwalali w grach i zabawach: memory, zabawach w flashcards oraz z własnoręcznie wykonanym Bingo!

Jak co roku również klasy starsze włączyły się w ogólnoeuropejskie obchody dnia języków obcych. Dzień ten został ustanowiony przez Radę Europy juz 20 lat temu, aby propagować różnorodność, rozwijać empatię i zrozumienie dla innych kultur.

Nasza społeczność przygotowała różne atrakcje na dzień 26 września, ale uczniowie już od początku września byli zachęcani do przygotowania różnych prac.

Klasy 4 miały za zadanie przedstawić jedno słowo w kilku językach, klasy 5 i 6 świetnie przedstawiły przysłowie. Natomiast uczniowie klas 7 w ciekawy sposób zachęcali do nauki języków obcych.

Uczniów  klas 8 poprosiliśmy o koordynowanie zabaw.

We wtorek, 26 września na dużej przerwie w holu Szafera odbyły się warsztaty:  dopasuj słowo powitania do języka (wcale nie było to takie oczywiste:)). Następnie uczniowie w grupie musieli odnaleźć stolicę swojego państwa i ułożyć z kart “ślimaka”.

Była też klasyczna gra “memory”, ale wzbogacona o charakterystyczne przedmioty lub zabytki danego kraju.

Wszyscy świetnie się bawiliśmy.

Dziękujemy za aktywne włączenie się do wspólnej zabawy, nieocenionym pomocnikom z klas 8 szczególne podziękowanie (niektórzy zostali już po lekcjach).

Do zobaczenia za rok,
koordynatorzy
Ewa Pędziwiatr i Ewa Zarzycka