Razem z Ukrainą

Strona główna/Razem z Ukrainą
Razem z Ukrainą2023-01-22T22:50:14+01:00

Słoneczne Przestrzenie Wsparcia już działają! Oferują pomoc psychologiczną dzieciom i dorosłym

Za sprawą współpracy Miasta Krakowa z UNICEF powstały wyjątkowe miejsca. [...]

By |3 października, 2022|Categories: Aktualności, Razem z Ukrainą|0 Comments

PRZYDATNE INFORMACJE
Корисна інформація

Dodatkowy punkt pomocy dla obcokrajowców

Od 2021 roku w Krakowie przy Centrum Wielokulturowym przy al. Daszyńskiego 22 prowadzi swoją działalność Punkt Informacyjny dla Obcokrajowców. W związku z zapotrzebowaniem, otwarte zostało także dodatkowe biuro Punktu Informacyjnego dla Obcokrajowców z siedzibą w Galerii Kazimierz. Wejście do punktu znajduje się od strony ul. Rzeźniczej, a sam lokal mieści się na parterze, po prawej stronie.

Czytaj dalej…

Kultura i czas wolny – propozycje dla ukraińskich gości
Krakowskie instytucje kultury, placówki edukacyjne i firmy angażują się w pomoc ukraińskim uchodźcom na różne sposoby. Oprócz zbiórek i pracy wolontariuszy, przygotowały specjalną ofertę i zajęcia w języku ukraińskim, a także organizują przyjazne miejsca spotkań. Szczególnym adresatem tych propozycji są najmłodsi goście z Ukrainy i ich rodzice.

Źródło: Kraków.pl

Lekcje języka polskiego on-line dla uchodźców z Ukrainy – kliknij tutaj
Na kanale TV NOT publikowane są lekcje języka polskiego dla osób z Ukrainy. Mają one pomóc w komunikowaniu się osobom, które ze względu na trwającą wojnę przyjechały do Polski. Są one dostępne na YouTube. Nowe lekcje mają się pojawiać co dwa dni.
COŚ DLA DZIECI
ЩОСЬ ДЛЯ ДІТЕЙ 🙂

Dziecięca Przystań «Дитячя Гавань» w TAURON Arenie Kraków
Zajęcia sportowe, animacje dla najmłodszych, miejsce odpoczynku – to wszystko będzie czekać na dzieci i ich opiekunów z Ukrainy w Dziecięcej Przystani, która już od wtorku będzie działać w TAURON Arenie Kraków. Zgłoszenia są przyjmowane pod numerem telefonu 146 146 146, przez formularz internetowy albo osobiście w TAURON Arenie Kraków.

Źródło: Kraków.pl

Na Kurdwanowie ruszają bezpłatne zajęcia i zabawy dla dzieci z Ukrainy

Krakowski Szkolny Ośrodek Sportowy – OSR Kurdwanów Nowy zaprasza na bezpłatne zajęcia dla dzieci i młodzieży w wieku od 3. roku życia do 15. roku życia, przybyłych z Ukrainy jako uchodźcy w związku z toczącą się w ich kraju wojną. Zajęcia poprowadzi dyplomowana instruktorka tańca Tatiana Buniak pochodzenia ukraińskiego, mieszkająca od 16 lat w Polsce i posiadająca wieloletni staż w pracy z dziećmi w różnym wieku.

Źródło: Kraków.pl

Przejdź do góry