Podróż do Afryki

Sanibonani! Witamy z powrotem w Polsce po dwu tygodniowej wyprawie do Afryki. Ależ się działo. Upały w ciągu dnia i przymrozki w nocy. Piaski pustyni i gąszcz zieleni w lesie tropikalnym. Lwy, słonie, żyrafy, papugi i … skorpiony – jak różnorodne zwierzęta tu żyją i jak się dostosowały do życia w tak trudnych warunkach. Zdobyliśmy nawet najwyższą górę Afryki – Kilimandżaro, aż 5895 m.n.p.m.! To bardzo, bardzo wysoko!
A mieszkańcy Afryki: Masajowie, Zulusi, Samburu, Buszmeni… – jacyż są niesamowici. Niektóre plamiona znane są z oryginalnych tańców, inne z przepięknej, ręcznie wytwarzanej biżuterii, a jeszcze inne z nietypowych strojów i masek.
Tu nie można się nudzić. Choć nasi rówieśnicy z Afryki, twierdzą, że wolą chodzić do szkoły. Tam przynajmniej mogą ciekawie spędzać czas i coś zjeść (czasem jest to ich jedyny posiłek w ciągu dnia).
Podczas naszej afrykańskiej podróży spotkaliśmy starszego pana z Puddleby. On również był niezwykły. Przybył do Afryki, żeby ratować chore małpy. Nazywał się Doktor John Dolittle i … potrafił mówić językiem zwierząt. Nauczył się od swojej papugi Polinezji. A to dopiero! Razem z nim wróciliśmy do Europy, a później pożegnaliśmy się i każdy ruszył w swoją stronę – do domu😊
Poniżej zamieszczamy kilka zdjęć z naszej wyprawy😊
Kahli, Uczniowie klasy 3B
Comments are closed.