Co robić na lekcji angielskiego, gdy kończy się ostatni rozdział? Powtarzać i grać w gry! W końcu czerwca w klasie 1c dzięki grze planszowej mogliśmy powtórzyć słówka z całego roku szkolnego (body parts, school objects, family, food, animals). Było mnóstwo śmiechu i radości.

A jak się uczyć, gdy podręczniki pójdą na wakacje do biblioteki? Przez doświadczenia! Jest czerwiec i marzymy o pluskaniu się wodzie? Na naszym angielskim było to możliwe!

Podczas eksperymentu „Float or sink?” sprawdzaliśmy, które zabawki się unoszą, a które toną. Było sporo zaskoczeń, ponieważ plastikowy spiderman tonie, a metalowe pudełko na karty (metal card box) unosi się świetnie. Ponieważ świetnie znamy nazwy zabawek (car, doll, teddy bear, ball) oraz materiały, z których są wykonane (metal, plastic, wood) mogliśmy sami opowiadać o wynikach naszych doświadczeń po angielsku.

Kiedy znów będzie nasz angielski? Po wakacjach, czyli za 69 dni. Dzięki lekcjom z cyklu „Matematyka po angielsku” i bajkom Numberblocks polubiliśmy liczby i dobrze rozumiemy, gdy pani mówi nam „See you in 69 days, happy holidays!” Do zobaczenia za 69 dni, udanych wakacji!