W dniach 26.06. do 21.07. 2023r. w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Krakowie odbyła się akcja „Lato w szkole 2023”, z której skorzystało w sumie 240 dzieci. Dzieci każdego dnia aktywnie i wesoło spędzały czas w szkole i poza nią. Każdy dzień obfitował w różne atrakcje tak, by szkoła w wakacje była miejscem dobrej i twórczej zabawy.

Dzieci korzystając z pogody bawiły się na szkolnym lub osiedlowym placu zabaw, w Parku Bednarskiego. Wzięły udział w zajęciach profilaktycznych dotyczących bezpieczeństwa podczas wakacji oraz podczas wodnych kąpieli, które przeprowadzili Strażnicy Miejscy oraz pracownicy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krakowie. Grupy wyjeżdżały na wycieczki autokarowe do Branic na warsztaty archeologiczne, do Niepołomic do planetarium oraz do Bobrowego Rozlewiska, aby pod okiem ratownika korzystać z kąpieli wodnej.
Wspólnie z wychowawcami odbyły się też wyjścia na piknik na Zakrzówku połączony ze zwiedzaniem Ekoeksperymentarium, wyjścia na lody i do kina, do Muzeum Etnograficznego i Muzeum Narodowego, sali zabaw AMPA i do GoKidz. Ciekawym i niezapomnianym doświadczeniem była wizyta w Muzeum Iluzji i Krakowskiej Hucie Szkła.
Wykorzystując zasoby szkoły, dzieci grały w gry planszowe, grały w karty, rozwiązywały zagadki logiczne, korzystały z tablic interaktywnych i sprzętu sportowego, miały zajęcia plastyczne i muzyczne. Specjalnie dla dzieci odbyły się warsztaty z robotyki Happy Robot/Matcraft, warsztaty z decoupage i malowanie na szkle.

Mamy nadzieję, że dla naszych dzieci ten czas spędzony podczas wakacji w szkole był ciekawy  i urozmaicony.